НАГРАЖДАВАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ В КОНКУРСА
„Толерантността през моите очи“
МКБППМН при Община Главиница за трета поредна година организира конкурс по случай „16-ти ноември Ден на толерантност“ ученически конкурс за рисунка, есе и презентация.
Главната цел на конкурса беше да се представи културното богатство и разнообразие на различните етноси в община Главиница и региона и да разкрие ролята на изкуството и словото за духовното и личностното израстване на всяко поколение.
Стотици деца и ученици взеха участие в категории за рисунка, есе и презентация с посланията си.
Идеята на конкурса се роди преди три години с инициативата на кмета на Община Главиница г-н. Неждет Джевдет и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, за да се усети чувството на равенство, добротата и приятелството между различните етноси.
На 20.11.2020г. в заседателна зала, на емоционално тържество в присъствие на участници, родители, учители отличените получиха своите награди от г-н. Неждет Джевдет кмет на Община Главиница, при стриктно спазване противоепидемиологичните мерки.
Класирането по възрастови групи е както следва:
1. РАЗДЕЛ РИСУНКА
Възрастови групи:
- Първа група - от І - ІV клас;
- 1 място - Виктория Костадинова - СУ „Васил Левски“
- 1 място - Ирем Ридван - ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Сокол
- 2 място - Деница Хараламбова - СУ „Васил Левски“
- 2 място - Сонер Шевкъ - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Олджай Джемалитен - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Сонер Юсеин – ОУ „Отец Паисий“ с. Ст. Караджа
- Най-хубаво послание – Окан Дуран - СУ „Васил Левски“
- Втора група - V - VІІ клас;
- 1 място - Дефне Мустафа - СУ „Васил Левски“
- 2 място -. Туче Салим - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Есра Емин - СУ „Васил Левски“
- Поощрителна – Есра Неждет - СУ „Васил Левски“
2. РАЗДЕЛ ЕСЕ
Възрастови групи:
- Втора група - VІІІ - ХІІ клас.
- 1 място - Синем Федаил - СУ „Васил Левски“
- 2 място - Есин Чолаков - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Елис Рафет - СУ „Васил Левски“
- Поощрителна – Умут Васви - СУ „Васил Левски“
- Поощрителна - Зейнеб Чолакова - СУ „Васил Левски“
3. РАЗДЕЛ ПРЕЗЕНТАЦИЯ
Възрастови групи:
- Първа група - от V - VІІ клас;
- 1 място - Есил Акиф - СУ „Васил Левски“
- 2 място - Еля Мюзелет - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Есра Мюджелит - СУ „Васил Левски“
- Втора група - VІІІ - ХІІ клас.
- 1 място - Иликнур Сали - СУ „Васил Левски“
- 2 място - Гюнай Осман - СУ „Васил Левски“
- 3 място - Аслъ Нежат - СУ „Васил Левски“
- Поощрителна – Есра Сабриева - СУ „Васил Левски“